PolecamyNewsletter

Klub Wtorkowy - strona archiwalna

Kino Odkrywców Historii

O KLUBIE

Skład Rady Klubu Stowarzyszenia Krakowski Klub Wtorkowy:

Marian Banaś
Sławomir Chmura
Jakub Dziedzic
Marzena Goryca
Stanisław Iskra
Leszek Jaranowski
Adam Kalita - menadżer klubu
Magda Maliszewska
Grzegorz Surdy
Wojciech Taras
Władysław Tyrański - prezes (od 14. 09. 2012 - 14. 10. 2014)
Paweł Zechenter - prezes (od 15.10. 2014 - 15.06.2015)
Dorota Zawistowska - prezes od 16.06.2015
Jerzy Zięty

 

KRAKOWSKI KLUB WTORKOWY zaczął działać 4 września 2012 roku. To klub obywatelski. Chcemy spotykać się i rozmawiać o sprawach ważnych dla Polaków. Chcemy utwierdzać w innych i w nas samych postawę odpowiedzialności za kraj, w którym żyjemy. Chodzi o podtrzymanie polskiej tożsamości narodowej, tradycji i dziedzictwa. Nie chcemy przyglądać się bezczynnie narastającemu w Polsce marazmowi, który z wolnego obywatela czyni bezwolnego konsumenta karmionego przez media propagandą sukcesu.

Inicjatorzy Klubu cenią sobie wartości republikańskie, a wśród nich najbardziej dobro wspólne. To ono jest dla każdego źródłem poczucia odpowiedzialności nie tylko za swoją rodzinę i najbliższych, ale też za pozostałych współobywateli. Owo poczucie przechodzi teraz czas ciężkiej próby. Zanikają obywatelskie więzi, wspólnotę zastępuje zbiorowość. Przecież tak było również w czasach PRL-u. Ale i wtedy znaleźli się ludzie, którzy nie poddali się temu. Tak narodziła się „Solidarność” – wielki ruch społeczny, który przywracał Polakom obywatelską godność odebraną im przez komunistyczne państwo. Idei tej broniliśmy w PRL-owskim podziemiu. Po wielu latach z konieczności występujemy w jej obronie i dzisiaj.

Służyć temu ma klubowe forum. Klub został stworzony, by zachęcić również innych, zwłaszcza tzw. ludzi prawicy, do spotykania się i rozmów. Powinni się przez to lepiej poznać i bardziej zrozumieć. To również odtrutka na wszechogarniającą nas propagandę.

Nie jesteśmy pierwsi. Wokół nas pojawia się wiele podobnych inicjatyw. My sami przez ostatnie dwa lata udzielaliśmy się w przedsięwzięciu obywatelskim pod nazwą Klub Wtorkowy. Od września 2012 roku działamy w poczuciu tej samej misji, choć w trochę zmienionym składzie i pod nową nazwą: KRAKOWSKI KLUB WTORKOWY.

 

Rada Krakowskiego Klubu Wtorkowego
wrzesień 2012
Władysław Tyrański, Adam Kalita (menedżer Klubu), Grzegorz Surdy, Sławomir Chmura, Stanisław Iskra, Wojciech Taras, Jerzy Zięty, Paweł Zechenter

 

W związku z ograniczaniem kosztów naszej działalnośći - zmieniliśmy konto naszego Klubu

Właścicielem konta jest Stowarzyszenie NZS 1980:
 41 1240 4533 1111 0010 3509 3681

Zapraszamy do wykupywania KART KLUBOWYCH by zostać członkiem sympatykiem KKW (imienne karty mają 3 miesiące ważności i mają wartość 15, 30, 60, 120, 240 i 480 zł). Karta upoważnia do zniżek na towary i usługi gwarantowane przez partnerów KKW, ich wykaz znajdą Państwo na naszej stronie. Można je kupić wpłacając pieniądze na nasze konto lub bezpośrednio, od prezesa stowarzyszenia.

nasz e-mail: biuro@krakowskiklubwtorkowy.pl